חיפוש
  • אורי סלע

טרצו - הגרסה העכשוית

עודכן ב: אוג 31

מקשת צבעונית שמאפיינת אריחים לחיפוי ועד אגרטלים לקשט בהם את חללי הבית. הקאמבק המעוצב של האריח שנדחק לפינה >>

טרצו מפורצלן בכחול רויאל מידה 60/60 30/60

אם מישהו היה אומר לי בשנות ה-90 שמכנסי הפדלפון יחזרו למרכז סצנת האופנה, הייתי חושבת שמשהו אצלו השתבש. החזרה של המכנסיים המתרחבים איפשהו בשנות ה- 2000 הפיחה מבחינתי חיים בביטוי – 'ההיסטוריה תמיד חוזרת' וחידדה אצלי את התובנה שעלינו להיות ערוכים תמיד לקבל את הישן בגרסתו המעודכנת.

אריחי הטרצו, היו האריחים השכיחים ביותר, סוג של מוצר בסיסי, בכל בית בישראל, שעם השנים ועם הפיתוחים המתקדמים, נדחק לקרן זווית. עשויים מבטון צבעוני שהוסיפו לו אגרגטים (חלקיקי שיש ואבן) בצבעים שונים, אריחי הטרצו המקוריים חזקים ועמידים ומיוצרים לרוב בכבישה, היום כמו פעם.

השנים האחרונות מסירות את האבק ממוצרים מוכרים, חלקם בסיסיים כמו הטרצו, ומפיחים בהם חיים חדשים, פרשנויות אחרות, תפיסות עיצוב מתקדמות. מאריח פונקציונאלי בלבד, הפך הטרצו לפריט דקורטיבי ומסוגנן.

מעצבי מוצר רבים לקחו את האגרגטים, אותן אבנים קטנות שמשולבות באריח, והעניקו להן את תשומת הלב, כשבחרו לשחק עם גדלים וצורות.


קולקציות פורצלן רבות, מוקדשות למראה הטרצו, ומאפשרות מגוון רחב של שילובים, צבעים, רקעים ופרופורציות. הטרצו ואריחי הפורצלן דמויי הטרצו, מתאימים כחיפוי קירות וריצוף, לפנים וחוץ הבית.

קיימות סדרות של אריחי טרצו בגימור אנטי סליפ (מחוספס מונע החלקה) שמשמשות לריצוף חדרים ואיזורים רטובים (חדרי רחצה, מטבחים, מרפסות, שבילים, סביבות בריכה , פטיו ועוד) אחד השימושים היותר מעניינים באריחי טרצו הוא: יצירת משטחי עבודה, שולחנות, דלפקים ועוד.


*יש מי שמתח את גבולות החומר והתפיסה העיצובית ולקח את הטרצו למקומות של אמנות שימושית. מעצבת המוצר מתן שדה חמו יוצרת בטרצו אמנות שימושית - פריטים דקורטיביים כמו מגשים, אגרטלים, מזוזות, פמוטים ונוספים.

מתוך קולקציית RAFA PROJECT בעיצוב מתן שדה חמו- צילום: אופיר הנגלי


שדה חמו פועלת בסטודיו שלה בקיבוץ מענית ואת הפריטים שלה ניתן להשיג בגלריות עיצוב שונות וגם ישירות מהחנות המקוונת של המותג – RAFA PROJECT

היא עובדת עם הטרצו כחומר גלם, נלחמת בו ברכות, בוחנת כל העת את גבולות היכולת שלו, ומאלצת אותו להציג גרסה רכה, מעוגלת ומעודנת שלו. לקריאה נוספת הקליקו כאן


#טרצו #אריחיטרצו #ריצוףטרצו #טרצומפורצלן #פורצלןדמויטרצו #רוחמהשרוןטרצו

104 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קו נקי